BEYOĞLU'NDA ARA
Beyoğlu'nda bulmak istediğiniz her şey
beyoglurehberim.com'da!
 
TÜM İŞYERLERİNE GÖRE LİSTELE
 
 
27
Ağustos
http://www.beyogluajandasi.com

 27 Ağustos-06 Eylül 2014

Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, Küratörlüğünü Beste Gürsu'nun yaptığı,  Artan Shabani'nin ' Atlas' sergisine ev sahipliği yapıyor!

5.Kültürlerarası Sanat Diyalogları Günleri kapsamın da ilk defa İstanbul'da sergilenecek olan Artan Shabani'nin Atlas Sergisi 6 Eylül'e kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galeri'sin de izlenebilecek.

 Artan Shabani

Artan Shabani 1969'da Arnavutkuk'un Vlorë şehrinde dünyaya geldi. Tiran, Turin, Venedik ve Vlorë'de yaşadı ve çalıştı. Arnavutluk'ta eğitimini tamamladıktan sonra, once İtalya'ya taşındı, daha sonra Fransa ve İspanya'da yaşadı ve buralarda birçok farklı sanat projeleri üzerine çalışmalarını sürdürdü. Sabani, Vlorë'deki Promenade Galeri'nin(2007) kurucusudur. Ayırca 2013 yılından beri Arnavutluk Ulusal Sanat Galerisi'ne müdür olarak atanmıştır. Ulusal ve uluslararası prestijli galerilerde,18 kişisel ve 20'den fazla karma sergi açmıştır. Sabani'nin işlerini analiz eden sanat eleştirmeni Carla Bretone, Eljer Bille'den alıntı yapar ''Sanat, sanatçının kanvas üzerindeki elinin mutluluğunu yansıtmalıdır.'' Sabani'nin eserleri de tam anlamıyla bu tanıma uymaktadır.

 

 
Artan Shabani ‘Atlas’ Sergisi
25
Ağustos
http://www.beyogluajandasi.com

Değerli bir çok sanatçımızın, birbirinden farklı malzeme ve teknikle ürettiği eserlerini bir araya getirerek sunduğumuz sergi "Yaz Karması 2014" ü Arteistanbul Sanat Galerisi'nde görebilirsiniz.

Resimden heykele uzanan bu özel sergi 13 Eylül'e kadar izleyicisiyle buluşmaya devam edecektir.
       

Sergide yer alan sanatçılarımız: Akbar Behkalam, Ayhan Mutlu, Ayşe Bezenmiş, Fatih Karagül, Filinta Önal, Hans Scheib, Hüsamettin Koçan, Mustafa Pancar, Nino Mustica, Reinhard Stangl, Selahattin Yıldırım, Sevim Özcan, Temur Köran, Tuğrul Selçuk, Yunus Tonkuş.

 
Karma Yaz Sergisi 2014
 
02 EYLÜL 2014 SALI
En Düşük 23° / En Yüksek 29° /
 
Dem Cafe

Karaköy’ün yenilenen arka sokakları “Dem Cafe” nefis bir mekana ev sahipliği yapıyor.

 
Beyoğluspor Kulübü

1886 yılında, tam 127 sene önce İstanbullu Rumlar tarafından Ermis olarak kuruluyor.

 
Zafer Müzesi

Kitaplardan okuyup öğrendiğimiz savaş, bu kez, elinizi uzatsanız dokunabileceksiniz, o günlere dalıp gidecekmişsiniz gibi yakınımızda yapılıyor sanki.

 
Bankalar Lokantası

Tam 66 yıldır lezzetli yemekleri ve konukseverliliğiyle misafirlerini ağırlayan Bankalar Lokantası.

 
Dem Cafe
Beyoğluspor Kulübü
Zafer Müzesi
Bankalar Lokantası