BEYOĞLU'NDA ARA
Beyoğlu'nda bulmak istediğiniz her şey
beyoglurehberim.com'da!
 
TÜM İŞYERLERİNE GÖRE LİSTELE
 
 
01
Nisan
http://www.beyogluajandasi.com

Şerif Antepli ‘Sinemanın 120 Yıllık Serüveni’ Koleksiyon Sergisi
                                        
1-10 Nisan 2015

Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi 1-10 Nisan 2015 tarihleri arasında ‘Sinemanın 120 Yıllık Serüveni’ sergisine ev sahipliği yapıyor! Sergide, afişlerden pullara, plaklardan kartpostallara, çizgi romanlardan madalyonlara, oyuncaklardan film şeritlerine, hatıra paralardan sinema ile ilgili hemen her şeyin yer aldığı sergide sinemanın 120 yıllık geçmişinde bir yolculuk yapılıyor.

Şerif Antepli koleksiyonlarında yer alan pul, zarf , özel damga gibi filatelik malzemeleri izlerken sinemanın tarihinde yolculuk yapacak, gördüğünüz filmlerin bir sahnesine veya sevdiğiniz bir oyuncunun fotoğrafına rastlayacaksınız. Afişlerin, fotoğrafların, belgelerin, objelerin arasında dolaşırken tanıdığınız film müzikleri size eşlik edecek.

Koleksiyoner Şerif Antepli açacağı sergi ile ilgili olarak şu bilgileri veriyor: “ Çocukluk yıllarımda pulla başlayan koleksiyonculuk serüvenim, geride bıraktığım yıllarda renklenerek, çeşitlenerek devam etti... Bu birikimlerimin bazılarının yer aldığı sergimde, filateli ve sinema tutkumun koleksiyonlarıma yansıyan örneklerini sunuyorum. Dünyada en çok koleksiyonu yapılan pul, afiş, kitap, oyuncak, plak, fotoğraf, madalyon, çizgi roman gibi birçok değişik koleksiyon türü ile yine dünyada en çok izlenen, sevilen sanat dalı olan sinemanın birlikteliğinin yer aldığı bu sergilerde izleyiciler keyifli bir zaman geçirecekler. Sevdikleri bir sanatçının fotoğrafını gördüklerinde gülümseyecekler, bir film karesi önünde anıları canlanacak...”

Koleksiyoner Şerif Antepli, koleksiyon kültürünün ülkemizde gelişmesi ve yaygınlaşması için on beş yıldır Collection Dergisi’ni yayınlıyor. Türkiye’nin seçkin koleksiyonerleri ile beraber kurduğu Collection Club ise birçok koleksiyon sergileri açarak özellikle gençlerin bu kültür hakkında bilgilenmeleri için çalışıyor.

Şerif Antepli

6 Haziran 1948’de İzmir’de doğdu. Çocukken en büyük hobileri futbol oynamak, pul koleksiyonu yapmak ve ambalaj kağıtlarını gazete boyutunda keserek kendi gazetelerini hazırlamaktı.
İzmir Gazetecilik Yüksek Okulu’nda okurken Ege Ekspres ve Yeni Asır Gazetelerinde çalıştı.

1983-1994 yıllarında ortağı olduğu Rönesans Şirketler Grubunda Çağdaş Büro, Karizma, Eğitimde Bilgisayar, Sezon, Trade With Turkey, Medica ve Bilgisayar Magazin dergilerini çıkardı.1995 yılında  ANT Yayıncılık’ı kurarak zaman içerisinde Bilgisayar Gazetesi, Fotoğraf Dergisi, Photo Digital ve Riskonomi Dergilerini yayınlamaya başladı.

Türkiye’de koleksiyonla ilgili sürekli bir dergi eksikliği nedeniyle üç aylık periyodla yayınlanan Collection dergisini 2000 yılında hayata geçirdi. Koleksiyon kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak için bazı değerli koleksiyonerlerle birlikte 2002 yılında Collection Club’ü kurdu.

Geçen yıllar boyunca filateliye ve koleksiyonculuğa ilgisi artarak gelişti. Filatelik materyallerin yanı sıra yüksük, shot, kaşık ve minyatür şişe gibi birçok koleksiyon da yapıyor.

Filatelide değişik tematik ve geleneksel koleksiyonlar yapan Şerif Antepli 1995’de ilk ve 2010’da da ikinci kez Filateli’de Sinema ve Sinema’nın Büyüsü adlı kişisel koleksiyon sergileri açtı.

“Sinema Pulları”, “Filateli’de Sinema” “Filatelide İletişim” ve “Haydi Çocuklar Koleksiyon Yapalım” kitaplarını yayınladı. İstanbul’un yüzleri dizisi içinde yer alan “İstanbul’un 100 Koleksiyoner’i” kitabını hazırladı. TRT Belgesel kanalına koleksiyon programları yaptı.


Yer: Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi İstiklal Cad. No:217 Tünel/Beyoğlu

 
Sinemanın 120 Yıllık Serüveni
30
Mart
http://www.beyogluajandasi.com

Kitap sergisi
31.03 - 04.04.2015 / Açılış saatleri: 10.00 - 20.00

SALT Araştırma, Bankalar Cad. No: 11, Karaköy, İstanbul
Giriş serbesttir

 

51. Kütüphane Haftası kapsamında

Goethe-Institut Istanbul, SALT Araştırma ve Kitap Sanatı Vakfı işbirliğiyle

Sergi çerçevesinde Kitap Sanatı Vakfı yöneticisi Katharina Hesse'nin bir sunumu olacaktır.

30.03 - 04.04.2015 tarihleri arasında kutlanacak olan 51. Kütüphane Haftası'nda Goethe-Institut İstanbul işbirliğiyle SALT Araştırma'da "En Güzel Almanca Kitaplar 2014" koleksiyonu sergilenecek. 25 kitaptan oluşan koleksiyon, Kitap Sanatı Vakfı tarafından her yıl düzenlenen ve Almanya'da uzun bir geleneğe sahip önemli bir yarışmanın ürünü.

Kitap Sanatı Vakfı bu yarışmayla içerikten ziyade kitap tasarımı ve kitap yapımındaki üstün kaliteyi ön plana çıkararak, Almanya'da bir kaynak türü olarak kitaba ve biçimine daha fazla dikkat çekilmesini amaçlıyor. Yarışmaya Alman yayınevleriyle birlikte yabancı yayınevleri de katılabiliyor ancak kitap imalatının tümüyle Almanya'da gerçekleşmiş olması gerekiyor. "En Güzel 25 Kitap" tasarım, konsept ve işçilik açısından örnek gösterilebilir kitaplardan oluşmakta.

"En Güzel Almanca Kitaplar" yarışmasına gönderilen 803 kitap arasından iki uzman jüri 5 kategoride 5 kitap olmak üzere 2014 yılının en güzel 25 Almanca kitabını seçti. Bu beş kategori, "genel edebiyat", "bilimsel kitaplar, okul kitapları, eğitim kitapları", "rehber kitaplar, araştırma-inceleme kitapları", "sanat ve fotoğraf kitapları, sergi katalogları" ve "çocuk ve gençlik kitapları" olarak ayrılıyor.

"En Güzel Almanca Kitaplar 2014" koleksiyonu SALT Araştırma'da sergilenmeden önce Frankfurt Kitap Fuarı'nın Kasım 2014'deki TÜYAP kitap fuarı standında gösterilmiş ve Goethe-Institut İstanbul'a bırakılmıştı. Kitaplar sergiden sonra SALT Araştırma'da kalacaktır.

 
En Güzel Almanca Kitaplar
27
Mart
http://www.beyogluajandasi.com

Öncü kadınların yağlıboya portreleri The Marmara Pera'da "Tarihin k Hali" Sergisi'nde
 
Ressam Gülderen Depas tarih boyunca güçlü ve farklı duruşları ile hafızalarımıza kazınan, ilkleri başararak öncü olan kadın portrelerinden oluşan yağlıboya sergisi ile toplumsal hafızamızı yenilemeyi hedefliyor. Bu çok özel sergi 27 Mart - 15 Mayıs 2015 tarihleri arasında The Marmara Pera'da sanatseverlerle buluşacak.
Sanatın ve tarihin merkezi olan Pera'da konumlanan The Marmara Pera , İstanbul ART Mag  organizasyonuyla sanatseverlere çok özel bir sergi daha sunuyor.
Daha önce "Tekil Renkler""Yer Yok" ve çok ses getiren "Cityspace" gibi sergilere ev sahipliği yapan The Marmara Pera'da ressam Gülderen Depas'ın sanat, bilim ve politika alanında öne çıkan kadınların yağlıboya portrelerinden oluşan "Tarihin k Hali"isimli kişisel sergisi 27 Mart 2015, Cuma akşamı açılıyor.
Tarihin k Hali Sergisi
Aralarında Camille Claudel, Clara Zetkin, Duygu Asena, George Sand, Sabiha Sertel, Hannah Arendt, İsadora Duncan, Lou  Andreas Salome, Marie Curie, Rosa Luxemburg, Simone de Beauvoir, Anais Nin, Reha İsvan, Türkan Saylan, Joan Baez, Vilma Espin, Halet Çambel, Rebecca Gomperts, Doris Lessing, Kathe Kollwitz, Brigitte Bardot, Sophia Loren, Lee Miller, Rosa Parks ve Mercedes Sosa gibi isimlere ait portrelerin bulunduğu sergi27 Mart - 15 Mayıs 2015 tarihleri arasında The Marmara Pera'da sanatseverleri bekliyor.
Yıllar önce bir kadın, "İyi ki tıp ve biyoloji var, sadece tarihe baksaydık kadınların varlığından haberimiz olmazdı," demiş. Bir şövalenin başında, mecliste, laboratuvarda çabalayan bir insanı zihnimizde canlandırdığımızda, gözlerimizin önüne gelen bir erkeğin görüntüsüdür. Oysa tarihi yapanlar, yönünü ve yolunu değiştirenler arasında pek çok kadın vardır.
Gülderen Depas, bu çalışmaları yaparken yola çıkış noktasını şöyle anlatıyor: "Tarihte iz bırakan ve bırakmaya devam eden bu kadınlar bende de iz bıraktılar. Sanki fırçamla onların yaşamlarına dokundum. Dokundukça onlardan bana geçen o özgürlük, o sınır tanımazlık, o doğru bildiğini inatla yapma, üretme, ürettikçe çoğalma ve etraflarına yaydıkları ışık beni aydınlattı. Kağıt üzerinde, yağlıboya ile yaptığım bu portrelerin aslında hepsinde benden de parçalar var. Hiçbiri birebir benzeme endişesi ile boyanmadı. Yaşam hikayeleri ve ürettikleri ile var oldular ve olacaklar..."
"Mersedes Sosa, Joan Baez müzikleri; Clara Zetkin, Rosa Luxemburg, Vilma Espin, Rosa Parks, Türkan Saylan, Reha İsvan, Rebecca Gomperts, mücadele dolu yaşamları; Marie Curie, Halet Çambel, Hannah Arendt, alanlarındaki buluşları ve yenilikleri; Kathe Kollwitz ,Camille Claudel, acı dolu yaşamlarındaki resim ve heykelleri; Anais Nin, Lou Salome, George Sand, Duygu Asena, Doris Lessing, Sabiha Sertel, Simone de Beauvoir, ufuk açıcı, özgür ruhlu yazıları;  İsadora Duncan, ilk modern dans gösterileri ; Brigitte Bardot, Sophia Loren, tabu yıkan filmleri; ve son olarak Lee Miller sıra dışı fotoğrafçılığı ile hafızalarımızda yer etsinler, unutulmasınlar istedim."
 
Gülderen Depas Hakkında
 
Yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü, Resim Bölümü'nde yapan ve günümüze dek birçok karma ve kişisel sergide yer alan Depas, çalışmalarına halen İzmir'de devam ediyor.
 
 
Bilgi için: İstanbul ART Mag
Özge Arık : 0532 630 01 81
istanbulartmag@gmail.com

 
Tarihin k Hali
26
Mart
http://www.beyogluajandasi.com

ZAVEN KHACHIKYAN - MESUT TUFAN

26 Mart - 7 Mayıs 2015

Öyle bir sınır düşünün ki ; insanların geçişine kapalı. Oysa ki, binlerce yıldır ticaret yollarının, göçlerin, istilaların, savaşların aralıksız gelip geçtiği bu özel coğrafya sevinçleri, acıları paylaşmış. Soğuk savaşın en zor dönemlerinde bile bir demiryolunun geçtiği bu sınır dünyanın nadir kapalı sınırlarından biri. Bu sınırın iki yanında yaşayan insanların ortak bir tarih geçmişi, birbirinden beslenen zengin kültürü var.

Merkezi Lahey'de bulunan Tarihi Adalet ve Uzlaşma Enstitüsü'nün (IHJR) girişimiyle Ermenistan'dan ve Türkiye'den iki fotoğrafçı Zaven Khachikyan ve Mesut Tufan Türkiye ve Ermenistan arasındaki sınır bölgesinde bulunan üç şehir üzerine bir görsel seyahatname hazırladılar: Kars, Gümrü ve Ani.

Fotoğraflardaki gündelik yaşam, sokaklar, insanlar, mimari kültür izleri özellikle Kars ve Gümrü arasında bir ikiz şehir hissi uyandırırken iki kentin arasında yer alan yüzyıllardır terkedilmiş Ani ise eşsiz bir arkeolojik sit alanı olarak karşımıza çıkıyor.

İki fotoğrafçının ayrı olarak ve farklı zamanlarda çektiği fotoğraflar arasındaki bu görsel diyalog, hassas ve insan geçişlerine kapalı bir sınır bölgesinin karmaşık tarihi yapısını izleyicilerle paylaşıyor ve aşılması kolay olduğu kadar zor da olan zihinsel sınırları aşmaya davet ediyor.

 

Fransız Kültür Merkezi / Institut français Istanbul

İstiklal Cad. N:4 Taksim

www.ifturquie.org

Sergi, Pazartesi - Cumartesi günleri arasında 09:30 - 20:30 ve Pazar günü 10:00 - 14:00 arasında ziyaret edilebilir.

 
Sınırları Aşmak
12
Mart
http://www.beyogluajandasi.com

12 Mart - 11 Nisan 2015


Akademililer Sanat Merkezi 12 Mart - 11 Nisan 2015 tarihleri arasında Yıldız Doyran'ın "Hayat Hamlesi" isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. 

 

Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşen sergide sanatçı, sürekli değişim ve dönüşüm süreci içinde kendini yenileyen doğanın, içinde bulunduğumuz zaman dilimi ve insanlar ile kurduğu ilişkiyi sezgisel ve aynı zamanda akılcı bir dille ele almaktadır. Bir çeşit tanıklık etme süreci olarak kurgulanan resimlerin arındırılmış renkli yüzeyler üzerinden kendi gerçeğini unutarak doğadan uzaklaşan insana bu unuttuklarını doğanın yarattığı hayat hamlesi üzerinden anlatmaktadır.

 

Daha önce, doğa içinde bir direnç noktası olan bataklık sazları serisinden sonra oluşan "su" serisi resimleri, Yıldız Doyran,ın doğaya olan yaklaşımında ki değişimin sembolik göstergeleri olarak izleyiciyle ilişki kurmaktadır. Sanatçının kendine ait bir dille oluşturduğu resimler varlığın katmanlı yapısına işaret ederek çağdaş bir anlatım biçimine dönüşmektedir. 

 

Yıldız Doyran'ın İnsanın içinde bulunduğu  çevre ile kurduğu ilişki ve buna bağlı olarak oluşturduğu varoluş sürecini Bergson'cu bir dille anlattığı "Hayat Hamlesi" isimli sergisi 11 Nisan 2015 tarihine kadar Pazar günleri haricinde her gün 11:00 - 19:00 saatleri arasında Akademililer Sanat Merkezi'nde görülebilir

 

AÇILIŞ:  12 Mart 2015, Saat: 18:00

Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi

Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul

Tel: (0212) 245 02 29    www.akademililer.com
beyogluakademililer@gmail.com

 
Hayat Hamlesi
11
Mart
http://www.beyogluajandasi.com

Genç küratörlere destek vermek ve güncel sanat alanında yeni projeleri teşvik etmek amacıyla  geçtiğimiz yıl ikincisi düzenlenen Akbank Sanat Uluslararası Küratör Yarışması 2014'ü kazanan Hollandalı küratör Niekolaas Johannes Lekkerkerk, "Sesle Avlanan / Percussive Hunter" isimli sergisi  ile 11 Mart - 16 Mayıs 2015 tarihleri arasında Akbank Sanat'ta sanatseverlerle buluşuyor.

 

Önem barındıran madde haline gelme (maddeleşme) süreçlerinin ve maddesel varlıkların içerdiği sessel rezonansın incelenmesine odaklanan bir grup sergisi olarak tanımlanabilecek "Sesle Avlanan", özellikle de sanatsal pratikte son zamanlarda diğer araştırma alanlarının yanı sıra, aciliyet kazanmakta olan Dünya'nın inorganik ve organik, insan ve insan olmayan girdileri arasındaki, maddeye dair ihtimallerin derinliğini de dikkate almaya özen gösteriyor. Sanatsal sürecin maddeleşme aracılığıyla algı oluşturma özelliği kullanılarak, çağdaş toplumun yüzeyinden uzaklaşarak, farklı malzeme düzlemleri, sonik ve zamansal-mekansal yankılanmalar yoluyla, ilk bakışta göze görünür olanın ötesinde konumlanan belirli durumları ön plana çıkartmak amaçlayan sergi, sanatseverlere farklı bir deneyim vaad ediyor.

 

Küratör Niekolaas Johannes Lekkerkerk sergi ile ilgili değerlendirmesinde "Sesle Avlanan, sanatçıların günümüz gerçekliği ile ilişkilenmenin temel metaforları ve modellerini yeniden keşfetmesine olanak sağlayan, bunu yaparken de yüzey etkilerinin ötesine geçen ve bizi maddenin nasıl işlediğine dair daha derin bir kavrayışa doğru götüren, hem maddeye ilişkin hem de maddi olmayan, duyulabilir ve duyulabilir olmayan, görünür ve görünür olmayan dip akıntıları arayıp bulmayı kapsıyor" diyor.

 

 Sergi Adı:Sesle Avlanan / Percussive Hunter

 Küratör: Niekolaas Johannes Lekkerkerk

 Sanatçılar: A. Kassen, Juliette Bonneviot, Nina Canell, Nicolas Deshayes, Kevin Gallagher,

Paul Geelen, Camille Henrot, Carlos Irijalba, Rachel de Joode, Fran Meana,

Alexandra Navratil, Katja Novitskova, Angela de Weijer, Müge Yılmaz

 Sergi Açılışı: 10 Mart 2015, Salı  Saat: 18.30 - 21.00

 Sergi Tarihi: 11 Mart - 16 Mayıs 2015

 Yer: Akbank Sanat

 
Sesle Avlanan
10
Mart
http://www.beyogluajandasi.com

10 Mart - 24 Mayıs 2015

Goethe-Institut Istanbul ve SALT Beyoğlu işbirliğiyle

 

SALT Beyoğlu

Asmalı Mescit Mahallesi, İstiklal Caddesi No.136

 

Judith Raum'a ait "eser" adlı enstalasyonu, SALT Beyoğlu'nun Yüzyılların Yüzyılı (A Century of Centuries) adlı sergi programının içerdiği on sanatsal pozisyondan birini oluşturur. Program, geçmişte yaşanan devrim niteliğindeki olaylara, travmatik deneyimlere ve toplumsal değişime bir tepki olarak doğan, bağımsız bir dizi sanatsal pozisyonu sunuyor.  

Judith Raum, İstanbul Garanti Platform bünyesinde almış olduğu çağdaş sanat bursundan sonra 2008 yılında Bağdat tren yolu inşaatı ve Anadolu tren rayı hattı ile ilgili çok yoğun araştırmalar gerçekleştirdi.  Frankfurt'da Deutsche Bank arşivindeki araştırmaları neticesinde bulduğu eski mektuplarda dile getirilen, alt yapı ve tarımsal projelerden esinlenerek, konu ile ilgili Birinci Dünya Savaşı'nın başlamasından önce gerçekleştirilen girişimlerin izlerini araştırmak amacıyla birçok kez Anadolu'ya seyahat etti. Araştırmaları Anadolu'ya yönelik o dönemlerde, Deutsche Bank ve Alman İmparatorluğu'nun yarı sömürgeliğe yol açan katılımlarına yoğunlaştı. Sanatçı,  çok nadir belgelenmiş ve yayımlanmış,  resmi raporların arasına gizlenmiş, rasyonalizasyon ve modernleşmeye karşı alternatif ekonomik girişimlerle ve yerel direniş ile ilgili hikâyeleri aradı. 

Raum yoğun araştırma süreçlerinde çeşitli sanatsal yaklaşımlarla arşivleneni ele alıyor. Çeşitli medyalarda araştırma bölgesinde gözlemlediği ve üzerinde çalıştığı düşüncelere, çok katmanlı ve kendine has yöntemlerle oluşturduğu estetik cevaplar geliştiriyor.  Daha önce, farklı sergi mekânlarında da çeşitli konstelasyonlarda sunduğu çalışma komplexi 'eser', Salt İstanbul'da tekstil malzeme, heykel ve resimleri, dört ilgi odağı: Alman mühendislerle yerel işçilerin tren rayı inşaatı sürecindeki ilişkileri; Anadolu'daki pamuk üretiminde Alman İmparatorluğu'nun rolü ve Osman İmparatorluğu ile var olan ticari ilişkiler; Anadolu tarımının modernleştirilmesi, makina ve uzmanlık bilgi birikiminin aktarılması konusunda Alman girişimleri ve son olarak da tren işçilerinin çalışma şartları ve 1908 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nda oluşan sosyalist hareketi doğuran işçi grevinde sendikanın rolü, gibi başlıklar altında aranje edilmiş tarihi fotoğrafları kapsıyor.

Çalışmanın adı 'eser' bir taraftan kelimenin Türkçe dilinde çağdaş kullanımından (eser = sanatsal yapıt), diğer taraftan da Anadolu'da Vezir Han'da tren rayları boyunca bir bahçıvanla sanatçının arasındaki diyalogdan oluştu. Diyalogda bahçıvan bir ağaca 'eser' tanımlaması yapmıştır. 

 

'eser' e diplomatlara, bankacı ve iş adamlarına ait tarihi mektupları yansıtan ses materyalleri eşlik eder;  geçtiğimiz iki yüzyılın sonlarına doğru, Alman İmparatorluğu'nun, Osmanlı ekonomisi ve tarımı alanlarındaki girişimleri aktarmak amacıyla, tüm dokümanlar ilk kez bu proje için Almancadan Türkçeye tercüme edildi. 

Tarihi malzemeye odaklı çalışan Judith Raum'un eserleri,  1889 Anadolu'sunda Alman ekonomik girişimine kadarki süreci de kapsar ve Anadolu tren projesine yönelik sunulan güç ve olumlu yaklaşım jestlerini meydana çıkararak, bu yaklaşımların sömürge çağında sona ermeyip günümüze kadar süre gelen bir ekonomik prensip olduğuna işaret eder.  

Sergiye Judith Raum eserine yönelik, sergi konusunu içeren ve araştırmalar sürecinde toplanan geniş çaplı tarihi malzeme ve bu projeyle ilgili enstallasyon ve çalışmaları içeren bir sanatçı monografisi eşlik edecek ve sergiye farklı bir kaynak olarak da sergiye hizmet edecek. 

Judith Raum Berlin, Almanya ve Florensa, Italya'da yaşıyor ve çalışmalarını bu iki ülke arasında sürdürüyor. Sanatçı Frankfurt/Main ve New York'ta görsel sanatların yanı sıra, felsefe, sanat tarihi ve psikanaliz eğitimi aldı. Resimleri, objeleri, performans ve enstalasyonları bir taraftan toplumsal ve ekonomik çatışma alanı arasındaki araştırmaları içerirken diğer taraftan da sanatsal arzu ve soyutlamaya yönelik sorulara cevap bulmayı kapsar. En güncel çalışmaları Heidelberger Kunstverein, Almanya; Piano Nobile, Genf, İsviçre; Chert Galerie Berlin, Almanya; Kunstpavillon Innsbruck, Avusturya; The Return, Dublin, Irlanda; ve Ludlow 38, New York, USA'da sergilendi. 2007-2011 yılları arasında Judith Raum Universität der Künste Berlin'de eğitmen olarak görev aldı.  Bu üniversiteden 2001-2013 yıllarında 'Graduiertenschule der Künste und Wissenschaften' bursu almıştır. Judith Raum 2015 yılı Villa Romana burslu sanatçısıdır.

www.judithraum.net

 
Judith Raum - “eser”
 
01 NİSAN 2015 ÇARŞAMBA
En Düşük 7° / En Yüksek 17° /
 
Zafer Müzesi

Kitaplardan okuyup öğrendiğimiz savaş, bu kez, elinizi uzatsanız dokunabileceksiniz, o günlere dalıp gidecekmişsiniz gibi yakınımızda yapılıyor sanki.

 
Fasuli

Esnaf lokantası ruhunu kaybetmeyen mekanın menüsünde sadece fasulye yok elbette...

 
Dem Cafe

Karaköy’ün yenilenen arka sokakları “Dem Cafe” nefis bir mekana ev sahipliği yapıyor.

 
Beyoğluspor Kulübü

1886 yılında, tam 127 sene önce İstanbullu Rumlar tarafından Ermis olarak kuruluyor.

 
Zafer Müzesi
Fasuli
Dem Cafe
Beyoğluspor Kulübü